0

Adebajor predvodio Totenhem do nove pobede (VIDEO)

Objavljeno: 19.01.14 u 16:38

Fudbaleri Totenhema savladali su kao gosti ekipu Svonsija rezultatom 3:1 (1:0) u okviru 22. kola engleske Premijer lige.

Totenhem

Svonsi je bolje otvorio utakmicu i imao prvu šanse preko Šelvija, ali je Ljoris uspeo da sačuva svoju mrežu. Totenhem je imao mnogo sreće i u 30. minutu kada je prečka zaustavila udarac Bonija. Kazna za promašaje domaćih usledila je samo 5 minuta kasnije, kada je Adebajor, nakon asistencije Eriskena, pogodio za vođstvo Totenhema 1:0.

Drugo poluvreme su bolje otvorili ‘Sparsi’ i već nakon 9 minuta duplirali prednost. Ovoga puta je strelac bio Čiko.

Sve dileme oko pobednika ovog susreta rešene su u 71. minutu kada je Emanuel Adebajor sjajnu akciju Totenhema krunisao svojim drugim golom na meču za 3:0.

Sve što su fudbaleri Svonsija uspeli da urade na ovom susretu bilo je postizanje počasnog pogotka, u 78. minutu, preko Bonija za konačnih 3:1.

Nakon 22 odigrana kola Totenhem je na 5. poziciji sa 43 osvojena boda, dok je Svonsi na 15. poziciji sa 21 osvojenim bodom.