0

Azar i Vilijan doneli pobedu Čelsiju u Noriču, Sautempton ne posustaje (VIDEO)

Objavljeno: 06.10.13 u 16:24

slavlje-celsi

Do prve gostujuće pobede u novom prvenstvu fudbaleri Čelsija došli su u Noriču u meču 7. kola i to fantastičnom igrom u poslednjih 10 minuta igre.

A za sve je po ko zna koji put najzaslužniji bio fantastični Žoze Murinjo koji je najpre u 75. minutu u igru uveo Azara umesto Ešlija Kola, a šest minuta kasnije Vilijana umesto Mate i upravo su ova dva igrača donela trijumf ekipi iz Londona.

Kada je Pilkington u 68. minutu praktično poništio gol Oskara sa početka meča činilo se da će Čelsi teško do trijumfa na Kerou Roudu, međutim onda je Portugalac uneo pravu pometnju na terenu promenom formacije, posle koje je Branislav Ivanović završio na levoj strani terena. Svakako bi trebalo spomenuti da su veluki udeo u porazu svog tima imali i defanzivci Noriča koji su kiksali kod pogodaka Azara i Vilijana, ali su se i ova dva igrača odlično snašla posle toga.

Ekipu Čelsija bodovno u stopu prati Sautempton koji je bez prevelikih problema na svom terenu savladao ekipu Svonsija sa 2:0 golovima Lalane i Rodrigeza nakon čega su „sveci“ na deobi trećeg mesta na tabeli Premijer lige sa „plavcima“.