Objavljeno: 30.09.13 u 23:05

Lukaku

U poslednjem meču 6. kola Premijer lige Everton je savladao Njukasl sa 3:2.

Everton je mogao mnogo lakše da reši meč protiv Njukasla, ali su fudbaleri sa Gudison parka odlučili da zakomplikuju situaciju što im se na kraju nije osvetilo.

„Karamele“ su povele već u 5. minutu golom Romelua Lukakua. Isti igrač bio je asistent kod drugog gola, a mrežu je zatresao Ros Barkli. Fenomenalno veče Lukaku kruniše svojim drugim golom u 37. minutu i Everton na odmor odlazi sa ubedljivih 3:0.

U nasatvku susreta potpuno druga priča. Samo šest minuta posle predaha Johan Kabaje fantastičnim golom smanjuje na 3:1. Međutim, drugi gol gostiju došao je suviše kasno, u 89. minutu kada je precizan bio Loik Remi. Malo je vremena ostalo da Njukasl pokuša da odnese bod iz Liverpula, pa je Everton ipak pobedio.

Pobeda je Evertonu donela 4. mesto na tabeli engleske Premijer lige, dok se njukasl nalazi na 16. mestu.