0

Staridž srušio šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 01.09.13 u 16:33

Liverpul

Liverpul je konačno na pravom putu da se vrati tamo gde mu je mesto i da se konačno bori za titulu šampiona Engleske. U derbiju 3. kola Premijer lige „Redsi“ su savladali Mančester Junajted na prepunom Enfildu sa 1:0.

Jedini gol na meču pao je već u 3. minutu kada je Danijel Staridž glavom sproveo loptu u mrežu gostiju. Ekipe su od početka utakmice igrale u visokom ritmu, ali nisu uspevale da pronađu put do mreže.

U nastavku meča prštalo je na sve stranne. Prilike su se ređale, ali golova i dalje nije bilo. Junajted je žestoko napadao, međutim Jang i Velbek nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Liverpula, a onda je usledio mali pad u igri ona tima. Igralo se nepovezano sa dosta grubih prekršaja. Nani i van Persi su bili u prilici da izjednače rezultat, ali su i te šanse propale. Liverpul je sačuvao minimalnu prednost i na kraju zabeležio važnu pobedu.

Trećom uzastopnom pobedom Liverpul je izbio na čelo tabele, dok je Junajted zabeležio posle remija sa Čelsijem i prvi poraz u sezoni.

Svonsi je u duelu ekipa koje se nalaze na začelju, na gostovanju, savladao Vest Bromvič s 2:0.

Gosti su poveli u 22. minutu golom Bendžamina Dejvisa, a konačan rezultat postavio je Pablo Ernandez u 83. minutu utakmice.

Svonsi je tako došao do prvih bodova i pobegao sa dna tabele, a Vest Bromvič je pretposlednji sa jednim osvojenim bodom.