»Tag:Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije

BRAVO, DEVOJKE: Srbija u četvrtfinalu!

| 7. avg 2019. 20:45|0 komentara|HotSport

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije do 20 godina plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u osmini finala...

7. avg 2019. 20:45

EP ZA MLADE KOŠARKAŠICE: Srpkinje bolje od Portugalki

| 5. avg 2019. 20:10|0 komentara|HotSport, kss

Ženska U20 reprezentacija Srbije, igračice rođene 1999. godine i mlađe, završila je pobedom protiv selekcije Portugalije grupnu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu koje se održava u Klatovu (Češka).

5. avg 2019. 20:10

PREDAVANJE: Marina Maljković za katedrom u Nišu

| 22. apr 2015. 12:13|0 komentara

Selektorka ženske košarkaške reprezentacije Marina Maljković boraviće ove nedelje u Nišu, gde će u okviru Razvojno-trenažnog centra održati stručna predavanja i pokazni trening.

22. apr 2015. 12:13

Mlade košarkašice bez finala EP

| 12. jula 2014. 22:03|0 komentara

Reprezentacija Srbije, igračice do 20 godina starosti, boriće se za treće mesto i bronzanu medalju završnog dana Evropskog prvenstva koje se održava u Italiji. Izabranice selektora Igora Poleneka poražene su posle velike borbe u polufinalnom duelu od selekcije Francuske. Počeo je sjajno naš mladi tim, dugo se uspešno nosio sa fizički jačim rivalom, ali je

12. jula 2014. 22:03

Mlade košarkašice u polufinalu Evrobasketa!

| 11. jula 2014. 18:50|0 komentara

Košarkašice Srbije, igračice do 20 godina, plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva pobedom nad Letonijom rezultatom 79:50 (21:12, 20:20, 20:12, 18:6). Do prilike da se bore za finale i titulu na turnira u Italiji Srpkinje su stigle veoma ubedljivo, a samo u drugoj deonici imale egal sa protivnicama. Najefikasnija u selekciji Srbije bila je

11. jula 2014. 18:50

Mlade košarkašice trijumfalno do četvrtfinala EP

| 9. jula 2014. 20:10|0 komentara

Reprezentacija Srbije, igračice do 20 godina starosti, savladala je selekciju Holandije u trećem kolu grupe „F“, Evropskog prvenstva u Italije i potvrdila plasman u četvrtfinale. Izabranice selektora osvojile su prvo mesto u grupi i u četvrtfinalu će igrati sa četvrtoplasiranom ekipom iz grupe „E“ (najverovatnije selekcijom Letonije). U poslednjem meču grupne faze turnira naš mladi

9. jula 2014. 20:10

Poraz bez posledica mladih košarkašica

| 5. jula 2014. 20:49|0 komentara

U utakmici bez rezultatskog značaja, reprezentacija Srbije, igračice do 20 godina starosti, doživela je poraz od selekcije Švedske u okviru trećeg kola grupe „C“ Evropskog prvenstva u Italiji. Činjenica da je naš mladi tim još pre ovog duela osigurao prvo mesto u grupi, obezbedio plasman u drugu fazu šampionata sa maksimalna četiri boda, omogućio je

5. jula 2014. 20:49

Debakl za kraj

| 24. jula 2013. 16:44|0 komentara

Mlade ženska košarkaška reprezentacija završila je sramotno grupnu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u Litvaniji pošto je u meču 3. kola druge faze izgubila od selekcije Australije sa 89:53 (20:14, 22:10 30:12, 17:17). Srpkinje su koliko toliko otpor pružile samo u prvih 10 minuta da bi potpuni raspad sistema nastupio u drugom i trećem periodu

24. jula 2013. 16:44

Poraz mladih košarkašica od Španije na SP

| 22. jula 2013. 23:23|0 komentara

Mlade košarkašice Srbije doživele su poraz od Španije na Svetskom prvenstvu za igračice do 19 godina. Naša selekcija je poražena rezultatom 73:55 (22:9 13:13 17:18 21:15). Nerešiva enigma za naše devojke bila je Astou Ndur sa 23 poena i 13 skokova. U ekipi Srbije najbolje su bile Aleksandra Stanaćev sa 13 poena i osam asistencija

22. jula 2013. 23:23

Mlade srpske košarkašice osme na EP

| 14. jula 2013. 15:51|0 komentara

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije zauzela je osmo mesto na prvenstvu Evrope u Turskoj, pošto je danas u utakmici za sedmo mesto izgubila od Slovačke sa 68:56 (23:9, 15:14, 15:22, 15:11), prenela je agencija Tanjug. Najefikasnija u srpskom timu bila je Zorana Marinković sa 21 poenom, a dvocifren učinak imala je još samo Jovana Đorđević

14. jula 2013. 15:51

Mlade košarkašice bez polufinala

| 12. jula 2013. 16:20|0 komentara

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale prvenstva Evrope u Turskoj, pošto je danas u četvrtfinalu izgubila od selekcije Italije sa 65:51 (18:15, 20:14, 12:14, 15:8). Najefikasnija u timu selektora Radenka Varagića bila je Nataša Kovačević sa 14 poena i 10 skokova. Srbija će u meču za plasman od 5.

12. jula 2013. 16:20

Mlade košarkašice odbranom do nove pobede

| 8. jula 2013. 16:35|0 komentara

Mlada ženska košarkaška reprezentacija (igračice do 20 godina) uspešno je otvorila drugu fazu Evropskog prvenstva u Turskoj pošto je u meču 1. kola novoformirane grupe E savladala selekciju Slovačke sa 54:43 (8:16, 15:10, 23:3, 8:14). Ponovo je naša selekcija odličnom odbranom došla do trijumfa. Iako je prvu četvrtinu Srbija završila sa osam poena zaostatka, defanziva

8. jula 2013. 16:35

Novi trijumf mladih košarkašica

| 7. jula 2013. 10:14|0 komentara

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je drugu ubedljivu pobedu na Evropskom prvenstvu u Turskoj, protiv Ukrajine sa 73:61. Izabranice selektora Radenka Varagića slavile su protiv selekcije Ukrajine i obezbedile plasman u drugu fazu šampionata. Od samog starta naš tim je dominirao, snažnom odbranom terao rivala na česte greške, a već polovinom trećeg perioda samo

7. jula 2013. 10:14

Mlade košarkašice u drugoj fazi EP

| 6. jula 2013. 19:38|0 komentara

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu za igračice do 20 godina pošto je u meču 3. kola grupe A savladala selekciju Ukrajine sa 73:61 (18:9, 16:13, 25:18, 14:21) što je našim devojkama omogućilo da nastave takmičenje u novoformiranoj grupi E. Ponovo je naša selekcija odličnom odbranom najpre stekla

6. jula 2013. 19:38

Mlade Srpkinje deklasirane, postigle samo dva poena u poslednjoj četvrtini

| 4. jula 2013. 15:11|0 komentara

Mlada ženska reprezentacija Srbije poražena je u prvom kolu grupe „A“ Evropskog prvenstva za igračice do 20 godina koje je danas počelo u Samsunu (Turska). Izabranice selektora Radenka Varagića izgubile su od selekcije Holandije sa 43:75 (13:25, 17:12, 11:17, 2:21). Srbija je posle 90 sekundi igre povela preko Nataše Kovačević, ali je usledila strahovita petominutna

4. jula 2013. 15:11