»Tag:MIlica Starović

MIlica Starović

SP U KAJAKU I KANUU: Srebro i dve bronze i još tri olimpijske norme za Srbiju!

| 22. avg 2015. 12:16|0 komentara|HotSport

Srpske kajakašice Milica Starović i Dalma Ružičić-Benedek osvojile su srebro na Svetskom prvenstvu u Milanu i tim rezultatom izborile plasman na Olimpijske igre 2016. Pored njih, normu za OI ostvarili su Marko Tomićević i Milenko Zorić koji su osvojili bronzanu medalju u trci na 1000 metara, kao i Nebojša Grujić i Marko Novaković koji su osvojili

22. avg 2015. 12:16

EP U RAČICAMA: Milica i Dalma direktno u finalu

| 1. maja 2015. 16:06|2 Comments

Počelo je Evropsko prvenstvo u kajaku i kanuu, u Račicama, a već prvog dana pristižu lepe vesti. Ženski dvosed u K-2 1000 plasirao se direktno u finale, a tri čamca su u polufinalu. Nažalost, jedan takmičar je diskvalifikovan.

1. maja 2015. 16:06

SP: Starovićeva deveta

| 31. avg 2013. 17:10|0 komentara

Reprezentativka Srbije Milica Starović zauzela je deveto mesto u finalu discipline K-1 na 1.000 metara na Svetskom prvenstvu u Duizburgu. Starovićeva je bila poslednja, deveta u finalnoj trci sa rezultatom 4:20.480 minuta. Prvo mesto osvojila je Mađarica Erika Medvežki sa 4:11.345 minuta, druga je bila Verena Hantl iz Nemačke sa 4:14.126, dok se na trećemmestu

31. avg 2013. 17:10

Četiri medalje za kajakašice

| 15. jula 2013. 21:34|0 komentara

Poslednjeg dana kajakaškog takmičenja na Univerzijadi u Kazanju tri srpske posade veslale su u četiri disicpline i ostvaren je maksimalan učinak. Osvojene su četiri medalje - srebro i tri bronze. Nikolina Moldovan je osvojila bronzanu medalju u olimpijskoj disciplni k-1 200m. Ona je najkraću kajakašku deonicu preveslala za 42 sekunde, 401 stotinku stigavši na cilj

15. jula 2013. 21:34