0

SP U KAJAKU I KANUU: Srebro i dve bronze i još tri olimpijske norme za Srbiju!

Objavljeno: 22.08.15 u 12:16

Srpske kajakašice Milica Starović i Dalma Ružičić-Benedek osvojile su srebro na Svetskom prvenstvu u Milanu i tim rezultatom izborile plasman na Olimpijske igre 2016. Pored njih, normu za OI ostvarili su Marko Tomićević i Milenko Zorić koji su osvojili bronzanu medalju u trci na 1000 metara, kao i Nebojša Grujić i Marko Novaković koji su osvojili bronzano odličje u trci na 200 metara.

One su kroz cilj u disiplini K2 500 metara prošle u vremenu 1:41.075 minuta.

Zlato su osvojile Mađarice Sabo i Kozak (1,39.865), a bronzu Nemice Veber i Dice.

U muškoj konkurenciji, srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić ostvarili su veliki uspeh pošto su bronzanom medaljom u trci na 1000 metara takođe ostvarili normu za Rio.

Zlatnu medalju osvojili su Nemci Maks Rendšmit i Markus Gros vremenom 3.10,175, dok su srebrni bili Australijanci.

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković nastupili su u trci na 200 metara i osvojili treće mesto.

Zlatna medalja pripala je Mađarima Šandoru Potku i Piteru Molnaru koji su trku završili za 30 sekundi i 935 stotinki.