1

PREMIJER LIGA: Da se zna ko je stariji – Junajted napunio mrežu Sitija (VIDEO)

Objavljeno: 12.04.15 u 18:53

Posle četiri vezane pobede Sitija u gradskim derbijima Junajted je u meču 32. kola Premijer lige savladao najljućeg rivala sa ubedljivih 4:2 (2:1).

Međutim, ništa nije nagoveštavalo takav razvoj situacije pošto je Kun Aguero već u osmom minutu savladao De Heu i tako najavio da bi ponovo „građani“ mogli da se raduju. Ali, već do poluvremena došlo je do preokreta, tačnije već do 27. minuta je vodio Junajtzed pošto je najpre Jang izjednačio, a potom Felaini iz sumnjive pozicije savladao Harta.

Očekivalo se da će gosti svim silama napasti ka golu domaćina u drugom poluvremenu, a desilo se suprotno. Mata je na asistenciju Runija iz čistog ofsajda digao na 3:1, a vrlo brzo je i Smoling zatresao mrežu Sitija otklonivši tako bilo kakvu dilemu oko pobednika. U samoj završnici ponovo je Aguero bio precizan, ali samo za kozmetičku promenu rezultata. Aleksandar Kolarov nije ulazio u igru.

Junajted je zadržao teoretske šanse u trci za šampionsku titulu pošto ima osam bodova manje i utakmicu više od Čelsija, dok je Siti ovim porazom čak ugrozio četvrto mesto jer uz meč više ima pet bodova suficita u odnosu na Liverpul.