Evroliga

PARTIZAN NIJE IZDRŽAO: Olimpijakos imao neverovatno šutersko veče, povrede mnogo uticale na ‘crno-bele’! (FOTO)

Objavljeno: 10.11.22 u 21:37

Nisu mogli da iznenade raspoloženog domaćina!

Košarkaši Partizana gostovali su ekipi Olimpijakosa u okviru 7. kola Evrolige. Izabranici Želimira Obradovića do ovog kola imali su učinak od tri pobede i isto toliko poraza, dok je Olimpijakos imao četiri pobede i dva poraza. Uoči ovog susreta, ‘crno-beli’ imali su ozbiljnih kadrovskih problema, pa je Žoc imao dosta skraćenu rotaciju.

during the Turkish Airlines EuroLeague match between Olympiacos and Partizan Mozzart Bet Belgrade at Peace And Friendship Stadium on November 10, 2022 in Athens, Greece. (Photo by Starsport.rs ©)

Loše je Partizan otvorio utakmicu, sa nekoliko promašenih šuteva iz solidnih pozicija, a sve su kaznili domaćini sjajnom unutrašnjom igrom. Kreirali su dobre šuteve ‘crno-beli’ ali lopta nije htela u obruč, dok su u odbrani delovali jako loše.

Jedini ofanzivno raspoložen tokom prvog dela prve deonice u Partizanu bio je Kevin Panter. Kako je odmicala prva četvrtina, ‘crno-beli’ su hvatali ofanzivni ritam, ali je i dalje u odbrani ‘duvala promaja’. Nakon prvih 10 minuta igre, Olimpijakos je imao prednost 22:14.

Skraćena rotacija definitivno je uticala na igru Partizana, pa su igrači imali jako malo vremena za odmor. Ono što smo gledali tokom većeg dela prve četvrtine, preslikalo se i na start druge, jer je Partizan jako loše delovao u defanzivi.

Ipak, uspeo je Panter kapitenski da probudi ekipu. ‘Zbili’ su redove, počeli da igraju odgovornije, a sve je rezultiralo rezultatskim priključkom i boljom igrom ‘crno-belih’.

Nije dugo trajao dobar ritam Partizana, jer je Olimpijakos ubrzo nastavio sa fantastičnim šutem za tri poena, što je bilo više nego dovoljno za prednost nakon prvog poluvremena – 45:38.

Drugo poluvreme odlično je otvorio Partizan.. Nekoliko sjajnih napada, još boljih odbrana i izabranici trenera Obradovića spustili su se na samo jedan poen razlike.

Puno se umarao Lesor jer je konstantno vodio bitku sa Mustafom Folom (221cm), a veliki doprinos francuski centar pružao je i u napadu. Uspeo je Olimpijakos da održi svoju prednost uprkos sjajnom momentumu ‘crno-belih’. Ubrzo su domaćini trojkom Larencakisa otišli na dvocifrenu prednost, što je izazvalo rapsodiju oduševljenja među navijačima.

Raspucao se pomenuti Larencakis i svoju ekipu odveo na veliki +14, pred početak poslednje deonice. Nisu uspeli ‘crno-beli’ do kraja susreta da se vrate u život, pa je Olimpijakos trijumfovao na domaćem terenu.. Zbog poslednje deonice koja je bila veoma loša za Partizan, domaćin je slavio nešto ubedljivije nego što je to bilo očekivano, nakon svega što smo gledali većim delom susreta.

Olimpijakos – Partizan 87:58

OLI: Slukas 17p 8a, Vezenkov 15p 7s, Larencakis 14p

KKP: Panter 14p, Naneli 14p, Papapetru 12p, Lesor 10p