Raspored utakmica Superlige Srbije

SUPERLIGAŠKA DRAMA JE ZAVRŠENA: Pozanto je ko se seli u niži rang! (VIDEO)

Objavljeno: 19.05.21 u 20:51

Kraj ovosezonskog takmičenja!

Završene su sve utakmice 38. kola Superlige Srbije. Borba za opstanak nikada nije bila neizvesnija i trajala je do poslednje sekunde.

Poznato je da su iz lige ispali Bačka, Mačva, Zlatibor, Inđija, a danas su im se pridružili Javor i Rad.

Voždovac je na popularnom ‘Krovu’ ugostio ekipu Javora. Utakmica u Beogradu je bila od ključne važnosti kako za ‘Zmajeve’, tako i za fudbalere iz Ivanjice. Meč u glavnom gradu Srbije završen je rezultatom 0:0.

Najmanje popularan rezultat je domaćoj ekipi doneo opstanak u Superligi, a gosti su takmičenje završili na 16. poziciji i naredne sezone će nastupati u Prvoj ligi Srbije.

Novi Pazar je na svom terenu dočekao Napredak iz Kruševca. Izabranici trenera Đuričića su sjajnim partijama u završnici sezone uspeli da obezbede opstanak u elitnom rangu, a domaćinu je trijumf bio jedina šansa za opstanak u ligi.

Domaći tim je uspeo da dođe do tri boda koja znače samo jedno – opstanak u ligi. Pazar je slavio rezultatom 2:1.

Semir Hadžibulić je zatresao mrežu golmana Ostojića u 24. minutu meča. Prednost domaćih duplirao je Abdulaj Sise  u 57. minutu.

Napredak je do kraja meča uspeo da ublaži poraz, a pogodak je delo nekadašnjeg fudbalera Zvezde Luke Milunovića.

Gradski derbi u Novom Sadu nije imao rezultatski značak. Proleter je na ‘ugostio’ ekipu Vojvodine na stadionu ‘Karađorđe’. Utakmica odigrana u okviru 38. kola Superlige je poslednja za Nenada Lalatovića na klupi Vojvodine. Iskusni stručnjak je pre nekoliko meseci najavio odlazak.

Proleter je odigrao još jednu sjajnu utakmicu i došao do nova tri boda. ‘Domaćin’ je do prednosti stigao u 61. minutu. Filip Knežević je izveo slobodan udarac, a lopta je pogodila Topića i završila u mreži golmana Simića.

Konačan rezultat postavljen je u 85. minutu meča. Nakon odlične asistencije Kneževića, Mirosavljev je zatresao mrežu Vojvodine.

Stadion ‘Čair’ je bio domaćin utakmice između Radničkog i Bačke. Gosti su se uveliko oprostili od Superlige, dok je domaćin dugo vodio bitku za opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Radnički je opravdao ulogu favorita i slavio sa ubedljivih 5:1. Tri pogotka je postigao Nenad Gavrić.

Stefan Mitrović i Aleksandar Kovaćević su po jednom zatresli mrežu golmana Pilipovića.

Jedini pogodak za Bačku delo je Luke Ratkovića. Ekipa iz Niša je pobedom stigla do 13. pozicije u ligi i tako izborila opstanak u elitnom rangu.

Spartak je u Subotici ugostio Rad. Izabranici Vladimira Buača su pre ovog susreta obezbedili opstanak u najkvalitetnijem fudbalskom takmičenju u Srbiji, uprkos znatno lošijim partijama u drugom delu sezone.

Situacija koja se odvijala na ostalim utakmicama nije išla u korist ekipi sa Banjice. Rad je morao da pobedi kako bi sačuvao status učesnika Superlige.

Domaćin je došao u vođstvo golom Tufegdžića. Lazar je bio precizan sa bele tačke u 11. minutu.

Marko Šarić je nastavio sa sjajnim partijama i mladi fudbaler je Radu doneo izjednačenje pogotkom u 28. minutu.

Rad je šansu za opstanak propustio u 79. minutu utakmice. Gosti iz Beograda nisu realizovali jedanesterac.

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели HOT SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

Iskusni Andrija Kaluđerović nije dovoljno dobro izveo penal i Rad će naredne sezone nastupati u Prvoj ligi Srbije.