0

SERIJA A: Iguain promašio Ligu šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 31.05.15 u 22:47

U poslednjem, 38. kolu Serije A odlučivalo se pitanje poslednjeg putnika u Ligu šampiona, a to će biti rimski Lacio koji je odoleo napadima Napolija u drugom poluvremenu i sprečio potpuni preokret.

Vodio je Lacio, u čijem timu su bili i Dušan Basta i Filip Điorđević, sa velikih 2:0 posle prvih 45 minuta, ali to nije obeshrabrilo Napolitance koji su preko Gonzala Iguaina uspeli vrlo brzo da dođu do izjednačenja, a imali su i veliku priliku za pobedu. Argentinac je od junaka uspeo da prigrabi titulu tragičara pošto nije realizovao penal u 76. minutu. Totalnu ofanzivu domaćina gosti su iskoristili da trećim pogotkom koji je u 85. minutu postigao Onazi reše sve dileme, a tačku na celu priču stavio je iskusni Miroslav Kloze.

(Izvor: YouTube/FootballHD)

Poslednji putnik u kvalifikacije za Ligu Evrope biće Sampdorija koja je pred svojim navijačima remizirala sa Parmom i tako sprečila Inter da je ugrozi. Za plasman u Evropu tim Siniše Mihajlovića može da zahvali Juventusu i Laciju koji su igrali finale Kupa Italije i tako su otvorili još jedno mesto, kao i gradskom rivalu koji nije dobio licencu jer je prijavio stadion Luiđui Feraris koji ne ispunjava uslove UEFA.

U Ligu Evrope pored Napolija i Sampdorije će i Fiorentina koja je večeras savladala Kjevo, dok je Inter došao do Pirove pobede u duelu sa Empolijem- Sasuolo je već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika u duelu sa Đenovom, dok je Torino „petardirao“ goste iz Ćezene. Roma je neprijatno iznenadila svoje navijače porazom od Palerma.