0

SERIJA A: Mihina Sampdorija se prošetala kroz Veronu (VIDEO)

Objavljeno: 08.12.14 u 22:58

Fudbaleri Sampdorije zabeležili su trijumf na gostovanju Veroni od 3:1 (1:1) u psolednjem meču 14. kola Serije A prekinuvši tako niz od tri vezana remija u ligaškom takmičenju.

Ekipi Siniše Mihajlovića posao je bio olakšan kada je iskusni defanzivac Rafel Markez u 27. minutu napravio prekršaj za penal i crveni karton. Eder je bio siguran sa bele tačke, ali iako sa igračem manje domaći su preko Luke Tonija ipak uspeli da dođu do izjednačenja. Međutim, brojčana prednost je naplaćena u roku od samo pet minuta drugog dela kada su Okaka i Gabijadini rešili pitanje pobednika.

Za goste je od 55. minuta igrao Nenad Krstičić, dok u domaćoj ekipi nije bilo povređenog Boška Jankovića. Sampdorija sada na svom kontu ima 25 bodova i probila se do četvrtog mesta pošto ima poen više od Napolija, a poen manje od Đenove. Sa druge strane Verona je u problemu pošto je pala na 14. mesto jer je ostala na 14 bodova koliko ima i Atalanta.