0

PL: Čuvajte se, Junajted se probudio i grabi ka vrhu (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.14 u 20:26

Derbi 12. kola Premijer lige odigran je u subotnjem večernjem terminu na Emirejtsu u Londonu gde je Mančester Junajted savladao domaći Arsenal sa 2:1.

Na kraju bi moglo da se kaže da konačan rezultat ne prikazuje najbolju sliku onoga šta se dešavalo na terenu, ali za razliku od „topdžija“ gosti su svoje prilike koristili. Najpre je Gibs posle nesrećnog odbitka savladao Šćešnog i to nakon što su se pre toga međusobno sudarili, da svojim 11. golom u mečevima protiv Arsenala Runi, kojeg je u kontri dobro proigrao Di Marija, duplirao prednost „đavola“.

Arsenal 1:2 Manchester United Full Match… by livegoals1

Mogao je Argentinac i sam da se upiše u strelce, ali je u 94. minutu u situaciji jedan an jedan sa golmanom promašio ceo gol. Već u sledećem napadu usledila je kazna pošto je povratnik na teren Olivije Žiru lepim golom zatresao mrežu gola nemoćnog De Hee, ali to je bilo sve što je Arsenal uspeo da uradi u dodatnih devet minuta koliko je meč produžen.

Zanimljivo je da je Junajted i pored slbog starta sezone ovim trijumfom došao do visokog četvrtog mesta sa 19 bodova, dok je Arsenal pao na sedmo i makar posle ovog kola neće potonuti niže pošto ima tri poena više i dosta bolju gol razliku od Totenhema i Liverpula koji svoje mečeve igraju u nedelju.