0

Francuzi lako izašli na kraj sa 10 Hondurašana

Objavljeno: 15.06.14 u 22:52

Fudbalska reprezentacija Francuske uspešno je otvorila svoje učešće na Svetskom prvenstvu u Brazilu pošto je u svom prvom meču u grupi E savladala selekciju Hondurasa sa 3:0 (1:0).

francuska-honduras

Junak pobede „trikolora“ bio je Karim Benzema koji je učestvovao kod sva tri pogotka svog tima. Napadač Reala je najpre postigao gol iz penala u završnici prvog poluvremena, potom je primorao golmana Hondurasa da postigne autogol (prvi put je i zvanično konsultovana gol-tehnologija), da bi na posletku zakucavanjem lopte u mrežu stavio tačku na ovaj meč.

Francuzi su pokazali da su kvalitetniji rival u ovom duelu, ali im je posao olakšao i sudija Sandro Riči koji je u 43. minutu čini se prestrogo isključio Palasiosa, koji je zbog prekršaja za penal nad Pogbom zaradio drugi žuti karton.

U narednom kolu sastaju se današnja dva pobednika Francuska i Švajcarska, koja je u uzbudljivoj završnici savlada Ekvador koji će se sastati sa hondurasom.

Tabela: Francuska 3 boda, Švajcarska 3, Ekvador 0, Honduras 0

Tok meča:

90+3′ – Kraj utakmice, ubedljiva pobeda Francuske koja je celo drugo poluvreme imala igrača više pa joj nije bio problem da savlada ionako slabašne Hondurašane

90′ – Igraće se tri minuta nadoknade izgubljenog vremena, Francuzi mirno privode meč kraju

77′ – Žiru je zamenio Valbueenu, Francuzi sada igraju sa dva klasična napadača

72′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 3:0 za Francusku, Ono što je propustio 20-ak minuta ranije Benzema je nadoknadio u 72. minutu kada je drugi put savladao golmana Hondurasa, Francuzi su izveli uigranu akciju posle prekida, ali ona nije donela rezultat, međutim lopta se odbila do napadača Reala koji ju je zakucao u gol rivala

68′ – Bonjek je mogao da smanji zaostatak Hondurasa, ali Loris brani njegov udarac

65′ – Dešan u igru umesto Kabaja uvodi Mavubu

64′ – Matuidi je lepo šutira posle asistencije Evre, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže

55′ – Mogao je Benzema da postigne i treći gol za Francusku, ali se golman Valajdares ovvog puta iskupio za pređašnji autogol, Sisoko je zamenio Pogbu

48′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 2:0 za Francusku, Benzema postiže drugi gol, lopta je najpre pogodila stativu, a potom se od golmana Hondurasa odbila u gol, makar je tako pokazala gol-tehnologija, dok na snimku tako nije izgledalo. Na kraju je gol ipak pripisan golmanu Hondurasa Valjadaresu pšto je lopta išla iz gola, a on je prebacio preko linije

46′ – Počelo je drugo poluvreme, izvršene su dve izmene kod Hondurasa ušao je Čavez umesto Bernandeza, a Bonjek je zamenio Pekstona

45+4′ – Nakon gotovo puna četiri minuta nadoknade izgubljenog vremena sudija Riči svira kraj bledog prvog poluvremena

45′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 1:0 za Francusku, strelac iz penala Karim Benzema

43′ – Kakva katastrofa za Honduras, sudija Sandro riči je svirao penal posle prekršaja Palasiosa nad Pogbom, a pored toga je dao žuti ujedno i crveni karton reprezentativcu ove zemlje, pošto je imao već jednu javnu opomenu

41′ – Dok je jedan reprezentativac Hondurasa ležao na travi Francuzi su izradili akciju psole koje se u povoljnoj poziciji nije najbolje snašao Benzema

35′ – Malo zatišje u poslednjih desetak minuta, lopta se uglvnom nalazi između dva šesnaesterca

26‘ – Posle sukoba nakon oštrih startova sa obe strne javne opopmene dobili su Pogba sa jedne i Palasios sa druge strane

25′ – Posle odličnog prodora i centaršuta Valbuene u prilici je bio Benzema, ali je lopta oposle njegovog udarca glavom otišla preko gola Hondurasa

23′ – Opet prečka, ovog puta okvir gola je posle udarca glavom pogodio Grizman

15′ – Prvu šansu imao je Matuidi, ali je lopta posle njegovog udarca pogodila prečku gola Valjaderesa, koji pri tome malo zakačio

13′ – Hondurašani se očigledno nisu uplašili imena protivnika već pokušavaju da se ravnopravno nadmeću sa „trikolorima“

7′ – Prvo uzbuđenje desilo se tek u sedmom minutu kada je iskusni Patris Evra dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja

1′ – Utakmica je počela, sa centra su krenuli reprezentativci Hondurasa koji igraju u belim dresovima, dok je Francuska u svojoj tamno plavoj garnituri

Stadion: Hoze Pineiro (Porto Alegre)
Gledalaca: oko 58.000
Sudija: Sandro Meira Riči (Brazil)

Francuska: Loris, Debiši, Evra, Sako, Varan, Matuidi, valbuena, Kabaj, Pogba, Benzema, Grizman

Honduras: Valadares, Figeroa, Izagire, Bernandez, Bekeles, Palasios, Espinoza, Garido, Nahar, Kostli, Bengston

Nakon što je Švajcarska u prvom meču grupe E golom u poslednjim momentima uspela da savlada ekvador Francuzima ne preostaje ništa drugo nego da i oni osvoje tri boda protiv slabašnog Hondurasa.

Međutim, bez obzira na to što u meč ulaze kao apsolutni autsajderi Hondurašani se svakako neće predati unapred kao što to nije učinila Kostarika u duelu sa Urugvajem u kojem je posle preopkreta uspela da savalda nekadašnjeg prvaka sveta.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.