0

Runi i društvo čuvaju Mojesa, Junajted ubedljiv protiv Vile (VIDEO)

Objavljeno: 29.03.14 u 15:39

U prvom meču 32. kola Premijer lige, koji je počeo vrlo zanimljivo, Mančester Junajted je uspeo da posle bolnog poraza u gradskom derbiju pred svojim navijačima savlada Aston Vilu sa 4:1 (2:1).

runi-jang-mata-slavlje

Nije dobro počeo meč po ekipu Dejvida Mojesa pošto je Vestvud već u 13. minutu prelepim golom iz slobodnog udarca savladao De Heu. U tom momentu je zavladao muk na Old Trafordu uz bojazan da bi „đavoli“ ponovo mogli da ostanu praznih šaka i tako nastave da prosipaju bodove na svom terenu.

Međutim, vrlo brzo je izjednačio Runi posle odlične asistencije Kagave, a Japanac je bio jedan od glavnih krivaca i za drugi pogodak domaće ekipe. Naime, on je u 45. minutu uposlio Matu koji je oboren u šesnaestercu Vile, a siguran sa bele tačke bio je Runi koji je tako svoj tim na odmor odveo sa golom viška.

Kada je Mata posle malog karambola u kaznenom prostoru tima iz Birmingema u 57. minutu povećao na 3:1 bilo je izgledno da će sva tri boda ostati u Mančesteru, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi izgubljenog vremena postavio je Ćićarito Ernandez koji je odlično reagovao na dodavanje Adnana Januzaja.

Ovom pobedom Junajted je uz meč više prišao na dva boda zaostatka za šestoplasiranim Totenhemom, dok Vila ostaje na 12. poziciji.

Premijer liga, 32. kolo

Mančester Junajted – Aston Vila 4:1 (2:1)
(Runi 20′, 45’pen, Mata 57′, Ernendez 90+1′ – Vestvud 13′)