0

Bundesliga: Remi u Minhenu, preokret u Štutgartu (VIDEO)

Objavljeno: 29.03.14 u 17:24

Na pet utakmica 28. kola odigranih u subotnjem popodnevnom terminu viđeno je 19 pogodaka, a za najveće iznenađenje pobrinuo se Hofenhajm koji je uspeo da ostane neporažen na Alijanc Areni.

bajern-hofenhajm

Trener Bajerna Pep Gvardiola iskoristio je priliku da pošto je njegov tim već obezbedio titulu, a već u utorak ga očekuje prvi četvrtfinalni duel Lige šampiona, priliku ukaže i igračima koji su imali manju minutažu tokom sezone. Imalisu Bavarci čak i dva gola prednosti krajem prvog poluvremena, ali su gosti najpre uspeli da smanje zaostatak, a potom preko Firmina da dođu i do 3:3.

Veliki preokret viđen je u Štutgartu gde je domaći tim vrlo brzo došao do dva goal prednosti u duelu sa Borusijom iz Dortmunda, ali je za Marko Rojs het-trikom doneo sva tri boda „milionerima“ za koje je poslednjih 15 minuta odigrao i Miloš Jojić.

Preokret je napravio i Volfzburg u duelu sa Ajntrahtom iz Frankfurta, Majnc je opravdao ulogu favorita u duelu sa Augzburgom pobedivši sa ubedljivih 3:0, a u Leverkuzenu nije bilo pobednika pošto je Bajer sa Braunšvajgom odigrao mršavih 1:1.

Bundesliga, 28. kolo

Bajern – Hofenhajm 3:3 (3:2)
(Pizaro 31′, 40′ Šaćiri 34′ – Modeste 23′, Salihović 45′, Firmino 75′)

Bajer Leverkuzen – Ajntraht Braunšvajg 1:1 (0:0)
(Kisling 53’pen – Rajhel 47′)

Štutgart – Borusija Dortmund 2:3 (2:1)
(Gentner 9′, Harnik 19′ – Rojs 30′, 68’pen, 83′)

Volfzburg – Ajntraht Frankfurt 2:1 (0:1)

(Obasi 16′, Huntelar 46′)

Rezultate utakmica svih fudbalskih, ali i liga u ostalim sportovima, možete da pronađete na našoj livescore stranici.