0

BL: Šalke pobedama grabi ka LŠ, pala i Herta (VIDEO)

Objavljeno: 28.03.14 u 22:28

Fudbaleri Šalkea nastavljaju sa odličnim partijama u Bundesligi ove sezone, pošto su na svom terenu u okviru 28. kola savladali ekipu Herte sa 2:0 (1:0).

Šalke

Šalke je poveo golom Obasija u 16. minutu, nakon odlične asistencije Matipa. Ovaj pogodak je uticao i na fudbalere Herte, koji su nakon ranog zaostatka zaigralni mnogo otvorenije, ali do kraja prvog poluvremena promene rezultata nije bilo.

Odmah na startu drugog poluvremena, Klas Jan Huntelar je postigao pogodak i duplirao prednost Šalkea. Obasi je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a holandski napadač je pogodio za, ispostavilo se kasnije konačnih 2:0.

Nakon ove pobede Šalke je stigao na 2. poziciju na tabeli sa 54 osvojena boda, dok je Herta 9. sa 36 bodova.