0

Kosta pomogao Atletiku da se osami na vrhu, Sevilja šokirala Real (VIDEO)

Objavljeno: 27.03.14 u 00:13

Fudbaleri Atletiko Madrida osamili su se na vrhu Primere, pošto su u 30. kolu savladala ekipu Granade rezultatom 1:0. ‘Jorgandžije’ su tako na najbolji mogući način iskoristile kiks Reala koji je poražen na gostovanju od Sevilje sa 2:1.

Atletiko Madrid

Od samog početka susreta na ‘Visente Kalderonu’ Atletiko je bio bolji rival, ali nije uspevao da nađe rešenje za odbranu gostiju. Pokušavali su domaći na sve moguće načine, ali jednostavno nisu mogli da probiju bukner Granade. I tako sve do 63. minutu, kada je Dijego Kosta, nakon kornera koji je izveo Sosa, konačno uspeo da savlada Roberta za konačnih 1:0.

Nakon poraza u ‘El Klasiku’ od Barselone, Real je doživeo neuspeh i na gostovanju protiv Sevilje.

Kristijano Ronaldo je u 14. minutu doveo Madriđane u vođstvo od 1:0, golom iz slobodnog udarca. Lopta je na putu ka golu zakačila nekoga u živom zidu, promenila smer i prevarila Bastosa.

Ipak, samo četiri minuta kasnije Sevilja je preko Karlosa Bake uspela da stigne do izjednačenja. U nastavku susreta isti igrač je, nakon sjajne asistencije Rakitića, postigao drugi gol na meču za potpuni preokret i pobedu Andalužana.