0

Nova pobeda Bajerna, pao i Leverkuzen (VIDEO)

Objavljeno: 15.03.14 u 20:33

Fudbaleri minhenskog Bajerna upisali su novu pobedu pošto su sa 2:1 (1:0) savladali ekipu Bajer Leverkuzena, u derbiju 25. kola nemačke Bundeslige.

Bajern Minhen

Iako je izmešao startnu postavu, Pep Gvardiola je ostvario novi trijumf na klubi bavarskog giganta. Bajern je dominirao od početka utakmice, ali do prednosti uspeo da stigne tek u 44. minutu, kada je Švajnštajger odlično centrirao i proigrao Mandžukića koji glavom postiže pogodak za 1:0.

U 52. minutu Bavarci su duplirali svoju prednost, nakon majstorskog pogotka Švajnštajgera iz slobodnog udarca. Sve što je Leverkuzen uspeo da uradi na ovom susretu bilo je da umanji poraz preko Kislinga u poslednjim trenucima.

Bajern ima 71 bod i drugoplasiranoj Borusiji iz Dortmunda beži čak 23 boda. S druge strane, Leverkuzen je 4. sa 44 osvojena boda.