0

Huntelar vodio Šalke do pobede nad Augsburgom (VIDEO)

Objavljeno: 14.03.14 u 22:44

U prvom meču 25. kola nemačke Bundeslige fudbaleri Šalkea su nakon preokreta, kao gosti, savladali ekipu Augsburga rezultatom 2:1 (1:1).

Šalke

Domaći su poveli golom Vernera već u 5. minutu susreta, ali je Šalke u 33. minutu srećno stigao do izjednačenja. Nakon šuta Boatenga lopta se odbila do Huntelara koji ju je pospremio u mrežu Augsburga u 1:1. Ovaj gol ulio je potrebno samopouzdanje fudbalerima Šalkea, koji su u nastavku susreta odigrali mnogo bolje. I tom im se isplatilo u 49. minutu kada je Huntelar postigao drugi gol na meču za pobedu svog tima 2:1.

Šalke je ovom pobedom ponovo stigao do 3. pozicije na tabeli sa 47 osvojenih bodova, dok je Augsburg šestoplasirani sa 38 bodova.