0

PSŽ siguran, Monako jedva protiv Sošoa, Đorđević strelac (VIDEO)

Objavljeno: 08.03.14 u 23:50

Dosta pogodaka postignuto je u subotu u utakmicama koje su igrane od 20 časova u okviru 28. kola francuskog šampionata. Na tri terena slavili su domaći, dok je jedinu gostujuću pobedu ostvario Evian.

Francuska Liga 1

Pari Sen Žermen je kao gost sa 3:0 savladao Bastiju, a Zlatan Ibrahimović je bio i strelac i asistent na ovom susretu. Šveđanin je postigao gol glavom, a zatim na fantastičan način asistirao Laveciju, koji je postigao dva gola na ovom meču.

Golom Kambona u 49. minutu Evian je ostvario veoma značajnu pobedu na teškom gostovanju u Gengampu u derbiju donjeg dela tabele.

Monako je na svom terenu, teže nego što se očekivalo, savladao Sošo rezultatom 2:1 (1:0). Prvenac u dresu ‘Kneževa’ postigao je iskusni Berbatov u 7. minutu, a pobedu je potvrdio Rodrigez iz penala 73. minutu. Počasni pogodak za goste postigao je rezervista Butin u 83. minutu susreta.

Poslednjeplasirani Ažaksio stvorio je dosta problema domaćem Nantu. Gosti su poveli u petom minutu preko Mostafe, ali je brzo Gakpe izjednačio na 1:1, da bi u 76. minutu Đorđević slomio otpor gostiju. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Diara je šokirao domaće i pogodio za 2:2.

Duel Tuluza i Remsa završen je pobeom domaćih 3:2 (0:2) uz dva gola gostiju sa penala gostiju. Strelci za Rems bili su Kričovijak u 22. i De Previlj u 35. minutu, dok su golove za Tuluz dali Orier u 75, Ben Basat u 79. i Ben Jeder u 88. minutu utakmice.

Valensijen je sa 2:1 (0:0) na svom terenu bio bolji od Rena. Gosti su poveli golom Toivonena u 48. minutu, ali su Dosevi u 54. i Varis u 76. minutu obezbedili pobedu domaćima.