0

Sedam golova i pobeda Liverpula na Enfildu, Njukasl u nadoknadi savladao Vilu (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.14 u 16:26

Na dve utakmice 27. kola Premijer lige palo je ukupno osam pogodaka, a čak sedam je viđeno u Liverpulu gde je domaći tim savladao Svonsi sa 4:3 (3:2), dok je Njukasl na Sent Džejms Parku minimalno savladao ekipu Aston Vile.

henderson-liverpul-svonsi

Brzo je Liverpul preko Stardiža i Hendersona došao do dva gola prednosti i tada se činilo da neće biti nikakvih problema za „crvene“ da osvoje sva tri boda. Međutim, sa tim se nisu složili gosti koji su najpre prelepim golom Šelvija smanjili na 2:1, da bi potom Boni uz veliku pomoć Škrtela izjednačio na 2:2 i sve to u roku od tri minuta.

Ipak, domaći tim je na odmor otišao sa golom prednosti pošto je Staridž na još jednu odličnu asistenciju Luisa Suareza glavom dao gol za prednsot od 3:2. Ponovo je krivac za izjednačenje Svonsija bio Škrtel koji je na startu drugog poluvremena rukama obgrlio Bonija koji je potom rutinski realizovao dosuđeni penal. Konačnih 4:3 svojim drugim pogotkom u 74. minutu postavio je Džordan Henderson koji je bio najprisebniji posle odbitka nakon šuta Suareza.

Izgledalo je da će meč između Njukasla i Aston Vile biti završen bez pogodaka pošto je vreme polako isticalo, ali je Francuz Loik Remi u sudijskoj nadoknadi postigao gol za veliko slavlje domaćih navijača i tri boda za svoj tim.

Liverpul nakon ove pobede ima 56 bodova odnosno samo jedan manje od trećeplasiranog Mančester Sitija, dok je Svonsi ostao na 12. mestu sa 28 poena koliko ima i Aston Vila, a Njukasl je preskočio ekipu Sautemptona na osmom mestu sa 40 bodova.