0

Šefild Junajted preokretom do četvrtfinala

Objavljeno: 16.02.14 u 18:02

Šefild Junajted je u samoj završnici meča slomio Notingem Forest i sa 3:1 se plasirao u četvrtfinale FA Kupa.

Kris Porter

Gosti su poveli preko Džejmija Patersona u 28. minutu meča i sa minimalnim vođstvom otišli na odmor. Menadžer Šefilda Najdžel Klaf je u toku poluvremena evidentno motivisao svoje fudbalere, pošto su u 66. minutu preko Konora Koadija izjednačili, a potom u završnici sa još dva gola potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist.

Oba gola postigao je Kris Porter. Prvi u 90. minutu iz jedanaesterca, a dva minuta kasnije je postavio konačan rezultat.

Pored Šefild Junajteda, plasman u četvrtfinale su do sada obezbedili Everton, Sanderlend, Vigan i Mančester Siti.