0

Nejsmit doneo Evertonu četvrtfinale FA Kupa

Objavljeno: 16.02.14 u 16:30

Everton se plasirao u četvrtfinale FA Kupa pošto je na Gudison Parku savladao Svonsi sa 3:1.

Nejsmit

Već u 5. minutu Traore je doveo domaće u vođstvo. Vrlo brzo Svonsi je uspeo da izjednači preko Džonatana de Guzmana i nerešenim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku susreta Everton je zaigrao mnogo bolje. Stiven Nejsmit je doneo novu prednost domaćima u 65. minutu.

Jedan od najboljih u dresu „karamela“ Nejsmit srušen je u kaznenom prostoru gostiju, pa je sudija pokazao na belu tačku. Precizan je bio Lejton Bejns i tako je postavio konačan rezultat.

Pored Evertona, plasman u četvrtfinale su do sada obezbedili Sanderlend, Vigan i Mančester Siti.