0

‘Crne mačke’ u četvrtfinalu FA kupa

Objavljeno: 15.02.14 u 15:43

Sanderlend je prvi četvrtfinalista FA kupa pošto je pred svojim navijačima u premijernom meču osmine finala uspeo minimalno da savlada goste iz Sautemptona sa 1:0 (0:0).

gardner-sut-gol

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su oba tima imala svoje šanse, na startu drugog viđen je jedini pogodak kada je Gardner „praćkom“ sa oko 20 metara savladao Kelvina Dejvisa. Najbolju priliku za izjednačenje imao je centarfor gostiju Riki Lambert koji je pet minuta pre kraja meča uspeo da prebaci prazan gol sa svega dva – tri metra udaljenosti.

Zanimljivo je da će Sanderlend igrati i u finalu Liga Kupa Engleske iako mu u prvenstvu ne cvetaju ruže odnosno zauzima tek 18. mesto u Premijer ligi.