0

Farfan i Mejer vodili Šalke do novog trijumfa (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.14 u 19:55

Pobedom Šalkea nad Hanoverom 2:0 (2:0) kompletirano je 20. kolo nemačke Bundeslige.

Šalke

Šalke je nastavio sa odličnim partijama i vezao treću pobedu u šampionatu. Sve je bilo rešeno već nakon prvog poluvremena, koje su domaći sasvim zasluženo rešili u svoju korist. Najpre je u 39. minutu Kolašinac odlično prošao po levoj strani i asistirao Farfanu kojem nije bilo teško da pospremi loptu u mrežu za vođstvo Šalkea 1:0.

Samo pet minuta kasnije još jedna dobra akcija domaćih je krunisana pogotkom. Učida je odlično centrirao, a Mejer zakucao loptu iza leđa golmana Zielera za konačnih 2:0.

Ovom pobedom Šalke ostaje na 4. poziciji sa 37 bodova, samo dva manje od trećeplasirane Borusije iz Dortmunda. Hanover je 10. sa 24 osvojena boda.