0

Malaga slavila u fantastičnom derbiju Andaluzije (VIDEO)

Objavljeno: 02.02.14 u 00:00

U andaluzijskom derbiju, igranom u okviru 22. kola španske Primere, Malaga je na svom terenu savladala ekipu Sevilje rezultatom 3:2 (1:0).

Malaga Sevilja

U fantastičnoj utakmici, punoj rezultatskih preokreta, na kraju su ipak bili uspešniji igrači Malage. Domaći su poveli sa 1:0 golom Dude iz penala u 31. minutu, a ovim rezultatom je i završeno prvo poluvreme.

U nastavku susreta najpre je usledio veliki preokret Sevilje, koja je golovima Bake u 49. i Facija u 66. minutu uspela da povede sa 2:1. Ipak, usledio je period nove dobre igre Malage koja je uspela da odgovori na isti način. Najpre je u 77. minutu Samjuel Garsija postigao fantastičan pogodak za 2:2, da bi Duda u 83. minutu svojim drugim golom na meču doneo novu, veoma važnu, pobedu domaćima.

Uprkos porazu Sevilja je ostala na 7. mestu na tabeli sa 31 bodom, dok je Malaga napredovala do 16. pozicije sa 21 bodom i tako povećala svoje šanse pred nastavak borbe za opstanak u Primeri.