0

Serija A: Đenova srušila Inter, Fiorentina sigurna (VIDEO)

Objavljeno: 19.01.14 u 17:13

Još šest utakmica 20. kola italijanske Serije A odigrano je danas od 15 časova, pobede su zabeležili Atalanta, Parma, Đenova, Fiorentina i Torino, dok je meč Bolonje i Napolija završen nerešenim rezultatom.

Fiorentina

Atalanta je minimalnim rezultatom, 1:0, savladala Kaljari. Strelac pobedonosnog gola bio je Bonaventura u 68. minutu susreta.

Identičnim rezultatom Đenova je savladala Inter, a ‘neroazurima’ je presudio Luka Antoneli golom u 83. minutu susreta.

Najubedljiviju pobedu ostvarila je Fiorentina, koja je rezultatom 3:0 (3:0) bila bolja od Katanije. Debi iz snova u timu ‘Viole’ imao je Alesandro Matri, koji je pre nekoliko dana stigao iz Milana. Fernandez je u 25. minutu doveo Fiorentinu u vođstvo, da bi Matri sa dva gola postavio konačnih 3:0.

Parma je kao gost, nakon preokreta, savladala Kjevo rezultatom 2:1 (1:1). Domaći su bolje otvorili utakmicu i preko Palošija u 15. minutu stigli do prednosti. Ipak, slavlje nije dugo trajalo pošto je Kasano u 27. minutu izjednačio rezultat na 1:1. Sve do samog finiša susreta mreže su mirovale, a onda je u 3. minutu sudijske nadoknade Lukareli zatresao mrežu Kjeva za pobedu Parme i konačnih 2:1.

Uspešni na gostovanju su bili i fudbaleri Torina, koji su sa 2:0 (1:0) savladali Sasuolo. Strelci su bili Imobile u 25. i Brigi u 49. minutu susreta.

Najzanimljiviji susret su odigrali Bolonja i Napoli i na kraju podelili bodove, 2:2 (1:0). Domaći su poveli golom Bjankija u 37. minutu i čuvali prednost sve do 61. minuta kada je Iguain golom iz penala poravnao rezultat na 1:1. Potpuni rezultatski preokret Napolitanci su napravili u 80. minutu kada je Kaljehon pogodio mrežu Bolonje za 2:1. I kada su svi mislili da će Napoli zabeležiti pobedu i odneti sva tri boda, Bjanki je svojim drugim golom na meču u 91. minutu susreta doneo remi svom timu. Treba pomenuti i to da je Bolonja igrala sa igračem manje od 84. minuta zbog isključenja Konea.