0

Lacio nakon preokreta i sa igračem manje salvadao Udineze (VIDEO)

Objavljeno: 19.01.14 u 14:56

U jednom od derbija 20. kola italijanske Serije A fudbaleri Lacija su kao gosti, nakon preokreta, savladali ekipu Udinezea rezultatom 3:2 (1:0).

Lacio

Udineze je poveo već nakon 8. minuta igre, kada je Di Natale realizovao jedanaesterac i pogodio za 1:0.

U 54. minutu Onazi zaradio isključenje zbog drugo žutog kartona, pa su Rimljani morali da igraju sa igračem manje do kraja susreta. Ipak, u 63. minutu gosti su stigli do izjednačenja, golom iz penala koji je postigao Kandreva.

Ipak, slavlje gostiju nije dugo trajalo, pošto je Agiemang-Badu u 69. minutu doneo novu prednost Udinezeu.

I sve do završnice susreta delovalo je da će Udineze uspeti da sačuva prednost i zabeleži pobedu. A onda Lacio u dva navrata postiže pogotke i stiže do veoma važne pobede. Najpre je u 82. minutu, fudbaler Udinezea Lazario zatresao sopstvenu mrežu za 2:2, a zatim Hernanes pogodio u sudijskoj nadonkadi vremena, na fantastičan način, za konačnih 3:2.

Trijumf Lacija još više dobija na značaju kada se zna da su Rimljani sva tri gola postigli sa igračem manjem i da je domaći tim u dva navrata imao prednost od po jednog gola. Lacio je nakon 20 odigranih kola na 7. poziciji sa 27 bodova, dok je Udineze 15. sa 7 bodova manje.