0

Arsenal za dva minuta sačuvao prvo mesto, Benteke pogodio posle 12 mečeva (VIDEO)

Objavljeno: 13.01.14 u 23:07

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima na Vila parku ekipu Aston Vile rezultatom 1:2 (0:2) u poslednjem meču 21. kola Premijer lige.

Arsenal je, ispostavilo se na kraju, pitanje pobednika rešio u razmaku od stotinak sekundi, pošto je najpre u 34. minutu Vilšir iskoristio proigravanje Monreala i pogodio dalji ugao nemoćnog Guzana za 1:0. Minut kasnije Vilšir je asistirao Žiruu, koji je prihvatio loptu u petercu i povisio na 2:0.

Konačan rezultat postavio je Benteke u 76. minutu kada je nakon centaršuta sa desne strane glavom pogodio mrežu. Zanimljivo, ovo je bio prvi Bentekeov gol još od septembra meseca od kada je odigrao 12 utakmica.

Arsenal je zadržao prvu poziciju na tabeli sa 48 bodova, dok je Aston Vila 11. sa 23 boda.