0

Everton i Totenhem sigurni, Vest Hem pobedom beži sa začelja (VIDEO)

Objavljeno: 11.01.14 u 18:20

Danas je, od 16 časova, na programu bilo još 5 mečeva 21. kola engleske Premijer lige. Domaći timovi su bili uspešniji i upisali tri pobede, dok su gosti na dva meča bili uspešniji.

Everton

Vest Hem je kao gost savladao ekipu Kardifa rezultatom 2:0 (1:0). Strelac prvog gola bio je Karlton Kol u 42. minutu susreta. Iako su poslednjih 20-ak minuta igrali sa igračem više, nakon isključenja Tomkinsa, fudbaleri Kardifa nisu uspeli da stignu do boda na ovom susretu. Naprotiv, u sudijskoj nadoknadi vremena primili su i drugi gol za konačnih 2:0. Strelac je bio Nobl.

Everton je bio siguran na svom ‘Gudison parku’ i pobedom nad Noričem 2:0 (1:0) stigao do 11. prvenstvenog trijumfa. Domaćina je u vođstvo doveo Geret Beri predivnim udarcem u 23. minutu susreta. Konačan rezultat postavio je Kevin Miralas, u 59. minutu. Iako su poraženi na ovom susretu, fudbaleri Noriča su pružili žestok otpor na ovom susretu.

U derbiju začelja Sanderlend je kao gost, na ‘Krejven Kotidžu’, savladao ekipu Fulama rezultatom 4:1 (2:0). Džonson u 29. i Ki Sung-Jong su 41. minutu su zatresli mrežu domaćina za prednost svog tima na poluvremenu, 2:0. U nastavku, Sidvel je u 52. minutu prepolovio zaostatak Fulama, ali je Džonson sa još dva gola, u 69. i 85. minutu stigao do het-trika i postavio konačnih 4:1 za Sanderlend.

Sautempton je minimalnim rezultatom, 1:0 (1:0) savladao ekipu Vest Bromvič Albiona. Strelac pobedonosnog ogla bio je Adam Lalana u 66. minutu.

Totenhem je na svom terenu savladao Kristal palas rezultatom 2:0 (0:0). Gosti su imali fenomenalnu priliku da dođu do prednosti već u 8. minutu, ali se Pančon obrukao katastrofalnim izvođenjem penala. Uprkos mnogobrojim uzbuđenjima prvo poluvreme je završeno bez golova. A onda nakon samo 5 minuta igre u nastavku Totenhem je poveo sa 1:0. Strelac je bio Kristijan Eriksen. Konačnih 2:0 postavio je u 73. minutu Džermejn Defo.