0

Siti pobedio u Njukaslu uz malu pomoć sudija (VIDEO)

Objavljeno: 12.01.14 u 17:08

Fudbaleri Mančester Sitija zabeležili su šestu uzastopnu premijerligašku pobedu i to na gsotvanju u Njukaslu rezultatom 2:0 (1:0).

dzeko-slavlje

Golove za „građane“ postigli su napadači Edin Džeko i Alvaro Negredo s tim da je kod prvog pogotka gostiju asistirao srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov koji je odigrao ceo meč vrlo dobro. Ne bi bilo nezasluženo da je koji bod na ovoj utakmici osvojio i Njukasl koji je u drugom poluvremenu sve vreme atakovao ka golu Džoa Harta što su gosti na kraju iskoristili pa su iz kontranapada stavili tačku.

Još dva detalja su obeležila ovaj meč. Prvi je poništen gol Tiotea pri kraju prvog poluvremena kada je sudija Majk Džons na asistenciju svog pomoćnika poništio pogodak „svrakama“ zbog pasivnog ofsajda, a drugi je teška povreda kolena Samira Nasrija kojeg verovatno čeka duža pauza.

Siti (47) se ovim trijumfom probio na vrh tabele, makar dok Arsenal (46) ne odigra svoj meč, a Njukasl ostaje na osmom mestu sa 33 osvojena boda.