0

Valensija pobedom u gradskom derbiju započela 2014. godinu (VIDEO)

Objavljeno: 04.01.14 u 22:14

Fudbaleri Valensije savladali su na ‘Mestalji’ ekipu Levantea rezultatom 2:0 (1:0), u okviru 18. kola španske Primere.

Domaći su imali prvu priliku na meču, ali je Pareho u 5. minutu bio neprecizan. Nastavili su sa napadima fudbaleri Valensije, stvarali dobre šanse, ali nisu uspevali da ih iskoriste. Sve do 42. minuta, kada se u šesnaestercu Levantea odlično snašao Pablo Pjati i zatresao mrežu Navasa za 1:0.

Gosti su jedinu priliku vrednu pomena, u prvom poluvremenu, imali u 37. minutu, preko Karabelasa, ali promene rezultata nije bilo.

U nastavku utakmice Valensija je nastavila da kontroliše dešavanja na terenu. Dobre prilike u 54. i 60. minutu propustili su Postiga i Baral, da bi tek u 73. minutu Fejhuli razrešio pitanje pobednika na ovom susretu.

Ovom pobedom Valensija je napredovala do 8. pozicije na tabeli i sada ima 23 boda, dok je Levante na 13. poziciji sa 3 boda manje.