0

Arsenal nakon preokreta slavio u gradskom derbiju, minimalac Čelsija (VIDEO)

Objavljeno: 26.12.13 u 18:00

Od 16 časova na programu je odigrano još sedam mečeva 18. kola engleske Premijer lige. Pobede su zabeležili Arsenal, Čelsi, Njukasl, Sanderlend, Sautempton i Fulam, dok je meč Totenhema i Vest Bromvič Albiona završen nerešenim rezultaton.

Zahvaljujući golu Gajea u drugom minutu sudijske nadoknade, Kristal Palas je savladao ekipu Aston Vile rezultatom 1:0 (0:0).

Sautempton je kao gost savladao ekipu Kardifa rezultatom 3:0 (3:0). Sav posao na ovom susretu gosti su rešili već u prvom poluvremenu, kada su golovima Rodrigeza (x2) i Lamberta stigli do ispostavilo se kasnije nedostižne prednosti.

Čelsi je zahvaljujući golu Edena Azara u 29. minutu minimalnim rezultatom savladao Svonsi. Izabranici Žozea Murinja su mogli i ubedljivije da trijumfuju na ovom susretu, ali im je nedostajalo koncentracije u ključnim trenucima pred golom rivala.

Identičnim rezultatom, 1:0 (1:0), Sanderlend je kao gost savladao ekipu Evertona. Pobedonosni pogodak postigao je Jueng Ki u 25. minutu susreta iz penala.

Najveći preokret u ovom kolu napravio je Njukasl koji je savladao Stouk Siti rezultatom 5:1 (1:1). Iako su poveli golom Asaidija u 29. minutu, gosti nisu uspeli da izbegnu poraz pošto su od 43. minuta igrali sa 2 igrača manje, zbog isključenja Vilana i Vilsona. Fudbaleri Njukasla su znali to da iskoriste i zahvaljujući golovima Remija (x2), Gufrana, Kabajea i Sisea iz penala stigli do ubedljivog trijumfa.

Još jedan preokret priredili su fudbaleri Fulama, koji su kao gosti savladali Norič sa 2:1. Domaći su odlično otvorili utakmicu i golom Hupera u 13. minutu stigli do vođstva 1:0. Međutim, Fulam nije gubio nadu već je preko Kasamija u 33. minutu stigao do izjednačenja, da bi sva 3 boda doneo Parker golom u 87. minutu susreta.

Ni novi trener nije pomogao Totenhemu da zabeleži pobedu nad ekipom Vest Bromvič Albiona, pošto je meč završen rezultatom 1:1 (1:1). Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu, strelac za Totenhem bio je Eriksen u 36. minutu, dok je konačan rezultat postavio Olson samo 2 minuta kasnije.

Pobedu nakon preokreta upisali su i fudbaleri Arsenala koji su kao gosti savladali Vest Hem rezultatom 3:1 (0:0). Nakon nezanimljive i oprezne igre u prvom poluvremenu, u nastavku su viđena čak 4 gola. Več na startu drugog dela igre Vest Hem je stigao do prednosti preko Kola, koji je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru gostiju. Međutim, u razmaku od 10-ak minuta Arsenal je uspeo da se vrati u meč, a zatim i da u potpunosti preokrene rezultat u korist. Zahvaljujući golovima Volkota (x2) i Lukasa Podolskog, ‘tobdžije’ su upisale pobedu i prekinule seriju loših rezultata u šampionatu.