0

Junajted nakon velikog preokreta savladao Hal, Čester tragičar (VIDEO)

Objavljeno: 26.12.13 u 15:45

U spektakularnoj utakmici, Mančester Junajted je kao gost i nakon preokreta savladao Hal rezultatom 3:2 (0:2), u 18. kolu Premijer lige.

Fudbaleri Hala su odlično otvorili utakmicu i već u 13. minutu stigli do prednosti od 2:0. Najpre se Čester u 4. minutu sjajno snašao nakon kornera i savladao De Heu, da bi na 2:0 povisio Mejler nakon velike gužve u kaznenom prostoru Junajteda i nespretne reakcije Evansa.

Stvari po Mančester su postale još teže kada je igru napustio Rafael zbog povrede prepone. Međutim, upravo je ulazak Januzaja u 18. minutu razmrdao ‘crvene đavole’ i najavio preokret. Već u prvoj akciji mladi fudbaler Junajteda je izborio slobodan udarac, Runi je odlično centrirao, a Smoling glavom prepolovio zaostatak na 2:1.

Nakon asistencije, Vejn Runi je u 26. minutu prelepim pogotkom izjednačio rezultat na 2:2. Silovitim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio je gornji levi ugao gola Hala. Do kraja prvog poluvremena viđena je totalna ofanziva Mančester Junajteda, dok su se domaći fudbaleri grčevito branili i čekali šanse iz kontranapada.

Na početku drugog poluvremena Hal je zamenio golmana, pa je umesto povređenog Mek Gregora u igru morao da uđe Harper. Tempo igre je značajno opao, a domaći su najbliži postizanju gola bili u 63. minutu, kada je prečka zaustavila Brusov udarac glavom.

Ipak, već u narednom napadu, Junajted stiže do trećeg gola i potpunog rezultatskog preokreta, i to upravo nakon nespretne reakcije Čestera. Želeći da otkloni opasnost od svog gola defanzivac Hala je zakucao loptu glavom u sopstvenu mrežu i tako stigao od heroja do tragičara. Imao je priliku Čester da se iskupi u poslednjim trenucima utakmice, kada je nakon sjajne asistencije saigrača izašao sam ispred Davida de Hee, ali je golman Mančestera uspeo da zaustavi njegov udarac.

Treba pomenuti i to da je Junajted meč završio sa igračem manje, pošto je u 90. minutu drugi žuti karton dobio Valensija zbog šutiranja lopte nakon sudijskog znaka.