0

Remi u odličnom meču na Vajt Hart Lejnu (VIDEO)

Objavljeno: 01.12.13 u 14:52

kajl-voker-totenhem

U prvoj utakmici nedeljnog programa 13. kola Premiejr lige Totenhem i Mančester Junajted su podelili bodove odigravši 2:2 na Vajt Hart Lejnu.

Da se u fudbalu vrednuje umetnički utisak pobeda bi pripala Totenhemu pošto su golovi Vokera i Sandra prava remek dela, dok je Runi prvi pogodak postigao posle odbitka, a drugi sa bele tačke.

Da krenemo redom. Već u 18. minutu domaći tim je došao do prednosti posle odlično izvedenog slobodnog udarca Kajla Vokera koji je lukavo šutnuo po zemlji odnosno ispod živog zida te De hea nije imao nikakvu šansu da zaustavi tu loptu. Međutim, Runi koji je bio i ejdan od glavnih krivaca u skakutanju u zidu svoju grešku je ispravio 14 minuta kasnije kada je iskoristio odbitak od noge strelca za domaći tim – Vokera.

Brazilac Sandro je u 57. minutu pokazao zbog čega je Totenhem pre godinu i po dana izdvojio grdan novac za njega pravom golčinom koju ni tri golmana ne bi uspela da spreče. Ali, ponovila se situacija iz prvog poluvremena pošto je ponovo Vejn Runi, i to svojim devetim golom u karijeri protiv Totenhema, doneo bod svom timu i to pogotkom iz penala dosueđnog posle prekršaja Iga Lorisa nad Danijem Velbekom. Svih 90 minuta za gostujući tim sa kapitenskom trakom na ruci odigrao je Nemanja Vidić, koji se vratio u tim, ali sve što je uspeo da uradi je da u 90. minutu zaradi žuti karton.

Totenhem i Mančester Junajted svakako nemaju razloga za zadovoljstvo posle ovog meča pošto će i jedni i drugi ostati u sredini tabele, ali će svakako biti zadovoljni njihovi konkurenti u borbi za titulu odnosno plasman u Ligu šampiona.