0
AdmiralBet ABA Liga

Zvezda pregazila Solnok (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 28.10.13 u 22:29

Košarkaši Crvene zvezde Telekom ostvarili su ubedljiv trijumf nad Solnokom rezultatom 90:64 (25:11, 25:24, 24:12, 16:17) u poslednjem meču 5. kola ABA lige.

Od samog starta meča svima je bilo jasno da će Zvezda slaviti na ovom meču, samo je bilo pitanje kojom razlikom. Crveno-beli su potpuno dominirali pod koševima što im je donelo nadmoć na ovom meču.

Izabranici Dejana Radonjića su postepeno povećavali prednost tokom meča da bi sredinom poslednje četvrtine Zvezda stigla do najveće prednosti od 32 poena. Rutinskom igrom ekipa sa Malog Kalemegdana je privela meč kraju i salvila još jednu ubedljivu pobedu.

Dominacija Zvezde u reketu oslikana je i kroz statistiku u kojoj je upiasno da su domaći imali čak 46 skokova, dok su gosti uhvatili 22 lopte. Zvezda je imala i 12 asistencija više od rivala što poakzuje da su Zvezdini plejevi odlično razigravali svoje saigrače.

Na kraju najefikasniji u Zvezdi bio je Bobi Marjanović sa 16 poena i 8 skokova. Jaka Blažič je dodao 14 poena, a Raško Katić i Luka mitrović su ubacili po 11 poena.

U Solnoku se istakao Vili Voren sa 18 poena, Lorant je dodao 12, a Ivošev 11 poena.

Nakon još jedne ubedljive pobede Zvezda je izbila na čelo tabele uz skor 4-1, koliko imaju Partizan i Cedevita.

U narednom kolu zvezda će gostovati Budućnosti u Podgorici, dok će Solnok dočekati Radnički.

ABA liga, 5. kolo
subota, 26. oktobar
Cibona – Cedevita 66:51 (20:15, 11:14, 20:19, 15:3)
Zadar – Mega Vizura 75:81 (16:13, 23:22, 25:24, 11:22)
Radnički – Union Olimpija 81:66 (15:14, 23:20, 22:13, 21:19)
Krka – Igokea 69:66 (11:12, 15:9, 24:18, 19:27)

nedelja, 27. oktobar
MZT Skoplje – Partizan NIS 69:70 (21:16, 14:20, 16:19, 18:15)
Široki – Budućnost 67:81 (5:21, 23:13, 17:30, 22:17)

ponedeljak, 28. oktobar
Crvena zvezda Telekom – Solnok 90:64 (25:11, 25:24, 24:12, 16:17)

Tok meča:

4/4 – Početkom odlučujuće četvrtine crveno-beli su uspeli da preskoče cifru i od 30 poena viška. Zvezda je popravila i šut za tri poena, pa je sada u svim segmentima igre bila bolja od rivala. Do kraja susreta Radonjiće je dao šansu mladim igračima Zvezde, Solnok je uspeo da malo smanji razliku, ali su crveno-beli rutinski priveli meč kraju i zabeležili još jednu ubedljivu pobedu.

3/4 – Početak drugog poluvremena je protekao u rastrzanoj igri na obe strane, ali se Zvezda nekako bolje snašla i došla do prvog vođstva od 20+ poena. Gosti su potom brzo postigli 5 poena, a Radonjić nije hteo ništa da prepušta slučaju, pa je zatražio tajm aut. Posle tajm auta crveno-beli su nastavili da terorišu goste. Zvezda je u sserijama sticala sve veće i veće vođstvo, a na kraju trećeg perioda igre bilo je 27 poena viška.

Poluvreme: Zvezda je u prvom poluvremenu bila izuzetno efikasna i uz odličnu igru odbrani stekla je visoku prednost na kraju prvog perioda igre. Crveno-beli su dominirali u reketu, što pokazuje i podatak da je centarski par Katić – Marjanović postigao 16 poena, dok je krilni centar Luka Mitrović ubacio 11. Izabranici Dejana Radonjića jedino su podbacili u šutu sa distance pošto su ubacili samo dve trojke iz 8 pokušaja, a Solnok je u tom segmentu nešto bolji sa 4 trojke iz 12 pokušaja.

2/4 – Crveno-beli su nastavili sa odličnom igrom. U početnim minutima drugog perioda igre održavali su stečenu prednost, da bi je potom postepeno povećavali. Najveću prednost do sada od 19 poena doneo je Dženkins trojkom. Gosti su ipak uspeli u završnici druge deonice da malo smanje rezultat i na odmor odu sa zaostatkom od 15 poena.

1/4 – Zvezda se razigrala sredinom prve četvrtine. Raško Katić je postigao osam poena u tom periodu i crveno-belima je doneo sigurno vođstvo. Odličnom odbranom i sigurnim rešenjima u napadu Zvezda je stigla do prve dvocifrene prednosti u osmom minutu meča. Gosti iz Mađarske bili su neprecizni u šutu iz igre što je Zvezda iskoristila na najbolji mogućni način i povećala svoju prednost na plus 14.

Startna petorka Crvene zvezde je: Dženkins, Blažič, Šilb, Mitrović i Katić, dok će gosti početi u sastavu: Keler, Vojvoda, Voren, Oliver i Loran.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom u poslednjem meču 5. kola ABA lige dočekuju mađarski Solnok.

Posle poraza na početku sezone od Širokog, Crvena zvezda je zabeležila tri uzastopna trijumfa. Prvo su crveno-beli savladali Igokeu u gostima, potom su deklasirali Radnički u pioniru, a onda su u prethodnom kolu savladali Olimpiju u Ljubljani uz dosta muka.

U dosadašnjem toku regionalnog takmičenja Solnok je zabeležio dve pobede i to na svom terenu, dok je dva puta poražen na gostovanjima i to od Zadra i zagrebačke Cibone. Mađarski tim pretrpeo je minimalne izmene u odnosu na prošlu sezonu, pa upravo na tu činjenicu upozorava centar crveno-belih Raško Katić.

„Ova utakmica ima veliku važnost za nas. Za nama je duel sa Makabijem u Evroligi i naporan povratak iz Tel Aviva, jer smo putovali celu noć, ali siguran sam da su svi igrači veoma motivisani da pred našom publikom pružimo još jednu dobru partiju i zabeležimo pobedu. Neophodno je da od početka utakmice nametnemo naš ritam, da tokom svih 40 minuta držimo potreban nivo agresivnosti u odbrani i sprovedemo sve one stvari koje uvežabavamo na treningu. Ni po koju cenu ne smemo da potcenimo Solnok. Oni su ekipa koja mnogo bolje igra kod kuće, ali mi ih maksimalno raspektujemo“, izjavio je iskusni centar crveno-belih.

Utakmica između Crvene zvezde Telekom i Solnoka igra se u Pioniru od 20 i 30 časova.