0

Atletiko vladar Madrida (VIDEO)

Objavljeno: 28.09.13 u 23:55

atletiko-slavlje-bernabeu

U velikom madridskom derbiju, 249. po redu, Atletiko je u 7. kolu Primere uspeo da prekine dugačak niz trijumfa Reala na Santjago Bernabeu savladavši ga sa 1:0 (1:0) pogotkom Dijega Koste još u 11. minutu utakmice, prvi put još od davne 1999. godine.

Brazilac je gotovo na samom početku meča postigao svoj osmi pogodak na sedam ligaških utakmica odreagovavši odlično na dodavanje Kokea koji je oduzeo loptu Di Mariji. Daleko bliži golu u nastavku prvog dela igre bile su „jorgandžije“, ali nisu uspele da dupliraju prednost.

Na početku drugog poluvremena Karlo Anćeloti je u igru uveo Luku Modrića i Gereta Bejla, koji je tako na neslavan način debitovao na stadionu Santjago Bernabeu. Imao je Real terensku inicijativu, ali je ponovo opasniji bio Atletiko odnosno pre svega Dijego Kosta koji je mogao da zapečati sudbinu domaće ekipe. Najbolje prilike da izbori makar remi za svoj tim imao je mladi Morata koji u dva navrata nije najbolje reagovao.

Ekipa Dijega Simeonea je ovom pobedom uspela da zadrži korak sa Barselonom koja takođe ima maksimalan učinak posle sedam odigranih kola, dok je Real ostao na 16 bodova odnosno ima pet poena manje od vodećeg dvojca.