0

Hrvati pobedili u Koreji (VIDEO)

Objavljeno: 10.09.13 u 16:08

rakitic-koreja-hrvatska

Za razliku od reprezentacije Srbije koja danas u Kardifu igra kvalifikacionu utakmicu protiv Velsa selekcija Hrvatske je odmah po završetku meča u Beogradu otputovala na daleki Istok kako bi danas odigrala meč protiv Južne Koreje.

Iako desetkovani posle odluke selektora Štimca da poštedi dugog puta najbolje igrače Hrvati su savladali domaćina sa 2:1 (0:0). Goste je u vođstvo doveo Domagoj Vida u 64. minutu, da bi Nikola Kalinić samo sedam minuta kasnije duplirao prednost „vaternih“,. Konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je Li.

Hrvati će u oktobru odigrati preostale dve kvalifikacione utakmice protiv Belgije na svom terenu i Škotske u gostima, ali već sada je gotovo izvesno da će igrati u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo.