0

Bajern rutinski, novi poraz Šalkea (VIDEO)

Objavljeno: 24.08.13 u 17:32

Franck-Ribery-2013

Šampion Nemačke Bajern iz Minhena ostvario je novu pobedu. Bavarci su trijumfovali na Alijanc areni protiv Nirnberga sa 2:0.

Gosti su pružili jak otpor, a Bajern je uspeo da dođe do vođstva tek u 68. minutu kada je gol postigao Frank Riberi. Pobedu šampiona potvrdio je Arjan Roben u 78. minutu utakmice.

Šalke je doživeo još jedan poraz. Ovoga puta kao gost u Hanoveru rezultatom 2:1.

Meč je obeležio veliki broj crvenih kartona, čak tri. Šalke je već u 14. minutu ostao sa igračkem manje, a dosuđen je i jedanaesterac koji je u gol pretvorio Hušti. Na 2:0 povisio je Dijuf u 42. minut, a konačnih 2:1 postavio je Šalaji u 55. minutu utakmice. Sudija je isključio još po jednog igrača na obe strane do kraja meča.

Leverkuzen je na svom terenu savladao Borusiju iz Menhengladbaha sa 4:2. Strelci us bili Kisling iz penala u 23. minutu, Sidni Sem je pogađao u 28. i 60, a Gonzalo Kastro je postigao gol u 72. minutu za Bajer. Golove za goste postigli su Štrancl u 54. i Arango u 57. minutu.

Fešta golova viđena je ina meču Hofenhajma i Frajburga koji je završen 3:3, a Majnc je na svom terenu pobedio Volfsburg sa 2:0.