0

Lampard rekorder Čelsija

Objavljeno: 11.05.13 u 18:11

lampard-gol

Sa dva pogotka u pobedi Čelsija protiv Aston Vile u Birmingemu (2:1) Frenk Lampard je postao najboli strelac u istoriji kluba sa Stamford Bridža pošto je došao do cifre od 203 postignuta gola u dresu „plavaca“ čime je pretekao Bobije Temblinga, koji je igrao za londonski klub u periodu od 1959. do 1970. godine.

Lampard je najpre u 61. minutu doneo izjednačenje svom timu i to posle asistencije Azara, da bi samo minut pre isteka regularnih 90 minuta isti tandem iskreirao odlučujući pogodak za trijumf Čelsija.

Podsećamo da je Lampard na Stamford Bridž stigao 2001. godine iz Vest Hema, a pretpostavlja se da će i sledeće godine ostati u istom klubu pošto je to bila izričita želja budućeg trenera tima Žozea Murinja.