0

Preokret Čelsija u režiji Lamparda

Objavljeno: 11.05.13 u 16:24

lampi

Fudbaleri Čelsija preokretom su savladali Aston Vilu u Birmingemu sa 2:1 u prvom meču 37. kola Premijer lige, čime je tim sa Stamford bridža osigurao barem četvrto mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona.

Vila je povela već 15. minutu preko sjajnog Bentekea, da bi krajem poluvremena stekla i brojčanu predost posle isključenja Ramireša. Ipak u 58. minutu strelac gola za Vilu dobija drugi žuti karton, što potpuno menja situaciju na terenu.

U 61. minutu Lampard lepim golom donosi izjednačenje, i potom Čelsi kreće opsadu gola Vile, što je dva minuta pre kraja urodilo plodom.

Posle sjajne akcije po levoj strani kaznenog prostora, Eden Azar drugi put na meču pronalazi Lamparda koji sa nekoliko metara loptu ubacuje u mrežu.