0

Mirosavljev doneo novu medalju Srbiji

Objavljeno: 09.04.13 u 10:29

mirosavljev-nemanja-cangvon

Srpski strelac Nemanja Mirosavljev osvojio je bronzanu medalju na Svetskom kupu u Čangvonu pošto je u disciplini puška-trostav 50 metara zauzeo treće mesto.

Mirosavljev je u finale ušao sa najboljim rezultatom jer je sa 120 metaka upucao 1162 kruga. Međutim, kako se prema novim pravilima u strečjaštvu u finalu kreće od nule srpski strelac nije imao nikakvu prednost u odnosu na rivale.

U finalnoj seriji Mirosavljev je eliminisan šest po redu odnosno od njegovog rezultata (442,3) bolji su imali samo prvoplasirani NemacHenri Junghanel (452,9) i Rus Fedor Vlasov (452,4).

Mirosavljev je tako doneo petu medalju Srbiji na Svetskom kupu u Južnoj Koreji pošto su pre njega odličja osvojile Ivana Maksimović (dve bronze), Zorana Arunović (srebro) i Andrea Arsović (zlato).