Evroliga

Uzbudljivo evroligaško veče

Objavljeno: 14.03.13 u 22:41

montepaski-olimpijakos

Na tri u četvrtak odigrane utakmice grupe E Top16 faze Evrolige sva trijumfe su upisal su domaće ekipe Makabi i Kaha Laboral pred svojim navijačima i Olimpijakos na gostovanju u Sijeni.

Makabi je pred svojim navijačima uz dosta problema savladao Himki sa 80:79 (19:18, 17:22, 24:14, 20:23). U nekoliko navrata ponos Izraela je dolazio do dvocifrene prenosti, ali su gosti iz Podmoskovlja uvek uspevali da se vrate u igru. Međutim, u trenucima kada se lomila utakmica  domaći tim je uz veliku podršku pune Nokija arene uspeo da odigra bolje i na kraju da dođe do trijumfa.

Izraelski tim su do pobede vodili Riki Hikmen sa 30 i Devin Smit sa 16 poena, dok su na drugoj strani Fridzon sa 16 i Planinić i Dejvis sa po 13 poena bili bolji od ostalih.

U najneizvesnijoj utakmici večeri (izuzimajući duel u Istanbulu) Olimpijakos je je u Sijeni savladao Montepaski sa 68:67 (17:18, 19:19, 13:17, 19:19). Do najveće prednosti od devet poena domaći tim je stigao sredinom treće četvrtine (53:44), ali je Olimpijakos već početkom poslednje deonice serijom 9:2  vratio vođstvo. U poslednji minut gosti su ušli sa viškom od četiri poena, ali je domaći tim na kraju ipak imao napad za pobedu, koji na nesreću domaćih navijača nije uspeo da iskoristi.

Gosti iz Pireja prilično ravnomerno su podelili poena o čemu svedoči podatak da su najefikasniji bili Slukas i Papanikolau sa  po 11 poena, dok su Hajns i Spanulis dodali po 10.

Najlakše do pobede je došla Kaha Laboral koja je u Vitoriji savladala Fenerbahče sa 87:67 (16:10, 30:12, 21:17, 20:28). Doamći tim je već do poluvremena stekao više od 20 poena viška (46:22) pa mu je preostalo da samo rutinski privede meč kraju.

Najefikasniji u Kahi bio je Tibor Plajs sa 14 poena, a pratili su ga Noćioni, Lampe i Kozer koji su dodali po 12. Nemanja Bjelica je za 16 minuta u igri upisao dva poena i po jedan skok i asistenciju. U odsustvu Bojana Bogdanovića u gostujućem timu bolji od ostalih bio je Bo Mekejleb sa 16 poena, Sato je dodao 15, a Batist 12. Uroš Tripković nije ulazio u igru.