0

Kolašinac prvak Evrope!

Objavljeno: 01.03.13 u 20:03

Asmir Kolašinac je ostvario najveći uspeh srpske atletike na dvoranskim takmičenjima. On je osvojio titulu šampiona Evrope u bacanju kugle na dvoranskom prvenstvu Evrope u Geteborgu.

Kolašinac je hicem u četvrtoj seriji od 20,62 metara ostvario najbolji rezultat i tako se domogao zlatne medalje. Podatak da je Kolašinac bacio četiri puta kuglu dalje od drugoplasiranog Alića govori  koliko je neprikosnoven u finalu bio naš atletičar.

Srbrnu medalju je osvojio pomenuti Hamza Alić iz Bosne i Hercegovine rezultatom 20,34 metara, dok je bronzu osvojio Ladislav Prašil iz Češke sa hicem od 20,29 metara.