0

Matip doneo pobedu Šalkeu

Objavljeno: 23.02.13 u 20:24

matip-bastos

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola Bundeslige Šalke je u Gelzenkirhenu uz dosta muke uspeo da osvoji sav tri boda u duelu sa Fortunom iz Diseldorfa pobedivši na kraju sa 2:1.

Domaći tim je u vođstvo došao u 29. minutu preko Matipa i ništa nije nagoveštavalo da bi moglo da dođe do drame pošto je Šalke suvereno vladao terenom. Međutim, gosti dolaze do izjednačenja u 56. minutu preko Belinghauzena. Vreme je polako odmicalo i već se nazirala blaga doza panike u domaćem timu, koju je otklonio stameni Matip svojim drugim pogotkom koji je u 81. minutu postigao na asistenciju Bastosa.

Šalke se ovom pobedom izjednačio bodovno sa Hanoverom i Majncom koji su na sedmom i osmom mestu na tabeli, dok je tim iz Diseldorfa na 13. poziciji ali samo zbog bolje gol razlike od Nirnberga i Volfzburga koji takođe imaju po 27 bodova.