0
Evroliga

Nijedno iznenađenje

Objavljeno: 22.11.12 u 23:29

Pored poraza Partizana od CSKA, i pobede Barse na Ritasom odigrano je još pet mečeva u kojima su postignuti očekivani rezultati.

Cedevita je, u prvom meču posle odlaska Bože Maljkovića, u gostima poražena od Armanija  sa 75:60. U utakmici koja je bila vrlo važna u borbi za eventualni plasman u Top 16 Cedevita se 26 minuta držala u igri. Međutim, Milan je utakmicu prelomio u manje od dve minute kad su nekoliko grešaka Cedevite Italijani iskoristili da sa 49:45, koliko je bilo na tri minute do isteka treće četvrtine, odu na visokih 61:45 i posle rutinski završe meč. Najefikasniji na meču su bili sa jedne strane Focis a sa druge Bilan, obojica po 15 poena.

Olimpija nije uspela da iznenadi Fenerbahče u Grupi A, Turci su slavili 85:68. Ključnu prednost je domaća ekipa napravila u prvom poluvremenu i samo je održavala do kraja. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je bio najefikasniji kod pobednika sa 19 poena. Najefikasniji na melu bio je DIlan Pejdž sa 23 poena.

Ubedljiva na svom terenu bila je i Unikaha protiv Prokoma u grupi B, odnosno Olimpijakos u Grupi C protiv Efesa.

Ekipa Saše Obradovića, Alba, je na gostovanju savladala Šalon i ostvarila važnu pobedu u borbi za prolazak u narednu rundu takmičenja, Vule Avdalović je meč završio sa 11 poena i šest asistencija.