0

STRELJAŠTVO: Dve medalje za Srbiju na startu Svetskog kupa u parastreljaštvu u Osijeku

Objavljeno: 25.07.19 u 18:33

Srpski reprezentativci osvojili su dve medalje prvog dana Svetskog kupa u parastreljaštvu u Osijeku – zlato i srebro. Zlatom se okitila ekipa Srbije malokalibarskim pištoljem, a srebro je vazdušnom puškom „upucao“ Zoran Poucki.

Ekipa Srbije u sastavu Rastko Jokić, Živko Papaz, Sreto Radović osvojila je prvo mesto u takmičenju malokalibarskim pištoljem (25-metarsko strelište) – kategorija SH1. U ovoj disciplini muškarci i žene se takmiče u jedinstvenoj konkurenciji. Pojedinačno je najuspešniji bio Jokić. U kvalifikacijama je zauzeo osmu poziciju, a Papaz je bio deveti, sa krugom zaostatka za Jokićem, dok je Radović je osvojio 19. mesto u konkurenciji 29 strelaca. U finalu je gađao Jokić, koji je, kao i u kvalifikacijama zauzeo osmu poziciju, ispao je posle četvrte serije.

Obojica srpskih predstavnika plasirala su se među osam najboljih u gađanju vazdušnom puškom za muškarce (kategorija SH1). Posle prvog mesta u kvalifikacijama, Zoran Poucki je u uzbudljivom nadmetanju u finalu osvojio srebro, dok je Laslo Šuranji bio četvrti.

U istoj disciplini u ženskoj konkurenciji , Jelena Pantović je zauzela 11. poziciju.

Na turniru u Osijeku učestvuje 227 strelaca iz 47 zemalja.

Vazdušna puška, kategorija SH1, muškarci: 1. Andrej Dorošenko (Ukrajina) 247,1 krugova, 2. Zoran Poucki (Srbija) 246,7, 3. Svarop Mahavir Unhalkar (Indija) 223,1, 4. Laslo Šuranji  202,1… Kvalifikacije: 1. Poucki 619,0, 2.Dorošenko 617,4, 3. Šuranji 616,3…

MK pištolj 25 metara, kategorija SH1,muško-ženska konkurencija: 1. Oleksij Denisjuk (Ukrajina) 33 „unutrašnja centra“ (hitac 10,2 i bolji), 2. Andrej Lebedinski (Rusija) 25, 3. Simon Sovinski (Poljska) 20 … 8. Rastko Jokić 3. Kvalifikacije (30 metaka precizna + 30 brza paljba): 1. Denisjuk 571 krugova, 2. Đula Gursiati (Mađarska) 567, 3. Kristofer Pit (Australija) 564… 8. Jokić 556, 9. Živko Papaz 555…19. Sreto Radović 529… Ekipno: 1. Srbija 1.640 (Jokić, Papaz, Radović), 2. Ukrajina 1.636, 3. Češka 1.612…

Vazdušna puška, kategorija SH1, žene, kvalifikacije: 1. Veronika Vadvicova (Slovačka) 627,0, 2. Avani lekhara (Indija) 621,2, 3. Irina Ščetnik (Ukrajina) 620,9… 11. Jelena Pantović 600,0…