0

SK RAČICE: Srebro za srpski četverac

Objavljeno: 30.05.16 u 08:48

Srpski kajakaški četverosed na 200 metara osvojio je danas srebrnu medalju na Svetskom kupu u Račicama u Češkoj.

Srpski četverosed na 200 metara u sastavu Nebojša Grujić, Marko Novaković, Vladimir Torubarov i Marko Dragosavljević osvojio je srebrnu medalju rezultatom 30,327 sekundi.

Zlatnu medalju sa 30,265 sekundi osvojila je Italija (Manfredi Rica, Mauro Krena, Rikardo Čekini i Mikele Bertolini). Bronzu je osvojila posada Kanade (Rajan Kokrej, Mark De Jong, Etien Morno, Aleks Skot) rezultatom 30,738 sekundi.

SK U RAČICAMA: Sestre Moldovan osvojile bronzanu medalju

Srpska posada kanua dvokleka na 500 metara, u sastavu Nikolina Mijušković i Nikolina Milić finale je završila na četvrtom mestu rezultatom 2:13,498 minuta. Zlato je osvojila posada Kanade, srebrnu medalju Brazil, a bronzu Češka.

SK RAČICE: Torubarov osvojio srebro u kajaku

Srpski kajakaši su drugi Svetski kup u Račicama završili sa tri medalje, a naredno takmičenje je za manje od mesec dana na Evropskom prvenstvu u Moskvi.