0

SK U RAČICAMA: Sestre Moldovan osvojile bronzanu medalju

Objavljeno: 28.05.16 u 14:15

Srpske reprezentativke u kajaku, sestre Nikolina i Olivera Moldovan, osvojile su danas bronzanu medalju na Svetskom kupu u češkim Račicama u trci na 500 metara.

Sestre Moldovan do bronzane medalje u Račicama stigle su u vremenu od minut i 44,661 sekund.

Zlato je pripalo Ini Hriščun i Anastasiliji Todorovoj iz Ukrajine (1:42,550), dok su srebro osvojile Nemice Tina Dice i Franciška Veber (1:42.600).

Milica Starović i Dalma Ružičić-Benedek u finalu K2-500 zauzele su 7. mesto u vremenu 1:46,006.

Marku Tomićeviću je za osam hiljaditih delova sekunde izmakla bronzana medalja u jednosedu na 1.000 metara. On je zauzeo četvrto mesto, pošto je trku završio za tri minuta i 35,850 sekundi. Dejan Pajić je u istoj disciplini zauzeo sedmo mesto (3:39,261).

Zlatna medalja pripala je domaćem takmičaru Jozefu Dostalu, srebro je osvojio Nemac Maks Hof, dok je bronza pripala Dancu Poulsenu.

U trci dvoseda na 200 metara, Nebojša Grujić i Marko Novaković ostvarili su peto vreme (32,378 sekundi). Prvih šest posada trku je završilo u razmaku od samo osam stotinki.

Mlada srpska kanuistkinja Nikolina Mijušković zauzela je 7. mesto u finalu jednokleka na 200 metara, pošto je trku završila u vremenu od 52,038 sekundi. Zlato je pripalo Brazilki Konseisao du Nasimento, srebro Kanadjanki Vinsent, dok je bronzu osvojila Santos de Oliverira iz Brazila.

Srpski dvosed na 1.000 metara u sastavu Milenko Zorić i Simo Boltić finale je završio na osmom mestu. Oni su trku završili u vremenu od dva minuta i 30,492 sekunde. Zlato je pripalo posadi Slovačke (Jakubik-Jankovec), srebro posadi Češke (Šlouf-Veseli), a bronza Madjarskoj (Gačal-Somorač).